Главная / Головні новини / Як «Офіцерський корпус Самооборони» хочуть перетворити на бандитів

Як «Офіцерський корпус Самооборони» хочуть перетворити на бандитів

Автомобіль з трьома «самооборонівцями» зупинили на КПП номер 3 Нікополя люди в формі спецпідрозділу «Сокіл». І влаштували громадським активістам справжні «маски-шоу»: витягли з автівки, повалили на асфальт, почали бити кованими чоботами по обличчю…

Маски-шоу серед білого дня

самооборона-36 березня близько 11.30 активісти громадянської організації «Офіцерський корпус самооборони» Сергій Петров, Михайло Бугаєнко та Володимир Сергєєв їхали з Дніпропетровська в напрямку Запоріжжя. На під’їзді до КПП 3 Нікополя дорогу було майже повністю перекрито. На шляху пересування транспорту вишукувались: вантажівка з піском, автобус, мікроавтобус , «Шкода» та з три десятки людей у формі спецпідрозділу МВС.

Машину з «самооборонівцями» зупинили. «За перевищення швидкості» — пояснили люди в облаштунках. Громадські активісти дуже здивувались. Адже їх автівка їхала зі швидкістю 40 – 50 км на годину…

Далі події розвивались стрімко. «Нас швидко повитягали з авто, покидали на асфальт. На мене наділи наручники, почали тягати по землі, одяг порвали, бити. Кованими «берцями» в обличчя. Ось тут ще слід лишився, — показує Володимир Сергєєв залишки подряпин на обличчі.»

Хлопців відтягли від авто, обшукали. Потім, коли повернулися до авто, з’ясувалось, що хтось обшукав машину у відсутність власника та без понятих – все всередині було до гори низом. А згодом хлопцям пред’являть нібито вилучений з авто незареєстрований пістолет…

«Правоохоронці явно працювали за власним планом, — розповідає Сергій Петров. – Адже ми чули, як вони перемовлялись між собою: хтось доповів, що затримали автівку, що збила людину в Дніпропетровську, а інший, ймовірно, начальник, наказав її відпустити. Мовляв, ні, не наша…»

Натомість «самооборонівців» не відпустили – їх привезли у Солонянський райвідділ міліції – для пояснень. Питання здалися хлопцям дивними. «Що робили 2 березня?», «Коли останній раз були у Нікополі?» (активісти мешкають в столиці). Хлопцям пояснили: їх затримали з метою перешкоджання хуліганським діям у Нікополі.

Вже потім з’ясувалось: 2 березня на Нікопольському звалищі феросплавів «Ромашка» стався збройний інцидент: нібито рейдерське захоплення. А активістів «Офіцерського корпусу» підозрюють в участі у безладі на звалищі. Утім, вони стверджують, що і гадки не мали про події 2 березня – були собі в столиці…

Формальним приводом для затримання стало те, що в автівці активістів знайшли зброю. Травматичний пістолет «Форд» та мисливський автомат «Сайга». Правоохоронці підозрюють, що автомат було перероблено для стрільби «чергою» — тобто під бойову зброю.

«Це моя зброя, — пояснює Сергій. — На неї є всі дозвільні документи. Зброю взяли з собою для самозахисту, адже часи зараз неспокійні. Автомат не перероблений. «Хвостик» автомату зламався з часом. Саме ця технічна поламка і дає привід для підозр правоохоронців.»

Зброю вилучили, у відділку протримали до ночі. Без свідків, без заяви та без складу злочину – відкрили кримінальне провадження. Не взяли ані відбитки пальців, ані кров. Відпустили із попередженням: з’явитися на виклик слідчого…

Мета небезпечної подорожі 

Представники Офіцерського корпусу Самооборони, за узгодженням з центральним штабом, шостого березня приїхали до Дніпропетровська на запрошення колишнього майданівця на ім’я Владислав для відкриття осередку громадської організації. Саме цю людину активісти підозрюють у співпраці з правоохоронцями. Адже після зустрічі з ним активістів затримали.

За свідченнями затриманих, після зустрічі з Владиславом представники Офіцерського корпусу прямували в Нікополь на зустріч з мером. На мера було здійснено кілька нападів, йому та його родині погрожували розправою невідомі. Отже, хлопці з Офіцерського корпусу мали б організувати охорону безпеки чиновника, життя та здоров’я родини якого були під загрозою.

Утім, зустріч не відбулася. На Солонянському КПП хлопці бачили, як озброєний спецпідрозділ затримав не тільки їх автівку, а й машину мера Нікополя…

Що таке Офіцерський корпус Самооборони?

самооборона-2Останні 3 місяці Печерський район столиці патрулюють загони Офіцерського корпусу Самооборони (не плутати з загонами Самооборони в Криму). Хлопці патрулюють вулиці , охороняють житлові будинки, адміністративні та громадські будівлі вдень та вночі з метою запобігання бандитизму і погромам в районі.

«Кілька разів наші хлопці не дали хуліганам відібрати мобільні телефони. Захищали редакцію «Голос.ua» від погромів, будівлю рай адміністрації. Люди нам дуже вдячні, адже ми не даємо під галас революції вирувати злочинності. Міліція фактично бездіє. Тому ми організували мешканців району і патрулюємо вулиці – охороняємо спокій родин.», — розповідає Сергій Петров.

В основі громадського активу організації – «самооборонці» та активісти афганської організації. До них долучаються мешканці району. Дехто з «Офіцерського корпусу» патрулює вулиці навіть зі зброєю. «Час тепер неспокійний. Києвом ширяться погроми. Іноді для самозахисту від озброєних мародерів зброю показати – не зайве. Утім, зброя у всіх офіційно зареєстрована, не бойова – травматична або мисливська.», — пояснюють громадські активісти.

Подібні загони активно створюються та функціонують по різним районам Києва, а також в регіонах.

ОЗУ чи народна дружина?

Кому вигідно в нестабільних реаліях сьогодення перетворити громадську організацію, що виконує функції народної дружини, на організоване злочинне угрупування? Невже народні загони самооборони складають конкуренцію офіційним правоохоронцям? Чи різні течії громадянських організацій ведуть злочинний перерозподіл територій?

27 березня активісти мають з’явитися до Дніпропетровського УБОЗу для участі у слідчих діях. Правозахисники «Об’єднання Богдана Хмельницького» та журналісти планують виїхати до Дніпропетровська, щоб поспілкуватися зі співробітниками УБОЗ та розібратися в цій справі.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: