Главная / Наші розслідування / Ціна свідомості «регіонала» — 26,5 років в’язниці

Ціна свідомості «регіонала» — 26,5 років в’язниці

… Три чоловіки йшли по вулиці маленького містечка Глухів у перший день літа 2012 року. Вони жваво оглядали предмет, що був в руках у одного з них, намагаючись розібратись, як він працює.

Дивним пристроєм був електрошокер, що його хотів купити один з компанії для власної дружини – задля самозахисту. Він ще не здійснив покупку – лише приглядався до товару. Цікавість чоловіків перебільшила обережність, адже «іграшка» була небезпечною.

Попереду з-за кута будинку вийшов незнайомий перехожий. Необережний рух привів небезпечну іграшку до дії чи прилад був несправний – ніхто не встиг зрозуміти. Аж раптом електрошокер спрацював та електрод влучив у голову перехожого, що йшов попереду. Чоловік упав без тями.

Хлопці злякалися до смерті. Вигляд безсвідомого тіла їх привів у такий жах, що вони у першу мить кинулися на допомогу, але вже у наступний момент вирішили втекти з місця події. Ця миттєва слабкість потім їм дорого коштуватиме.

Лиха не сталося. Випадкова жертва згодом отямилася. Чоловік повернувся до свідомості – живий та здоровий. Утім, зітхати з полегшенням було ще зарано. Тоді ніхто навіть у страшному сні не міг уявити, скільки проблем принесе з собою втрата свідомості випадкового перехожого. Це вже потім з’ясується – незнайомий чоловік, в якого влучив електрод – молодший брат депутата Сумської облради від владної партії. Свідомість родича «регіонала» суд прирівняв майже до вбивства. За необережність з пристроєм для самозахисту чоловікам дали по 10 років в’язниці…

Віктор Ілляшенко – приватний підприємець з Чернігова – постійно був у справах. Єдиний годувальник родини з ранку до ночі працював, сам забезпечував життєдіяльність маленького бізнесу – продуктової крамнички. За товаром їздив сам, а отже дружина Алла з сином часто лишались самі вдома. І про це знали усі навколо, а отже будинок підприємця у будь-який момент міг стати легкою здобиччю для грабіжників.

Якось Алла попросила чоловіка забезпечити їй захист – придбати газовий балон чи електрошокер – більше для власного спокою, ніж для застосування. Віктор домовився зі знайомим та поїхав до Глухова за товаром. Віктор навіть не тримав в руках небезпечний предмет. Разом з товаришем роздивляючись та згадуючи інструкцію з використання, що її розповідав продавець електричної «іграшки», він не встиг зрозуміти, що сталося…

Їх затримали того ж дня. І звинуватили… у розбійному нападі за попередньою змовою. Путівльський суд навіть не врахував той факт, що перелякані хулігани лишили не тільки перехожого на вулиці, а й усі речі поряд з «жертвою» були цілі. 10 з половиною років з конфіскацією майна, 10 років та 8 років отримали чоловіки, в руках яких необережно спрацював пристрій.

«Не в ту людину влучили. Потрібно ж було думати, у кого стріляти», — цитує дружина бізнесмена слова місцевого жителя,який працював в Сізо. Суддя Данік Я.І. весь судовий процес вела з обвинувальним ухилом,не даючи підсудним навіть висловитись, виставляючи з залу суду без вагомих на то підстав, зовсім не беручи до уваги слова свідків,які були на той момент поблизу і бачили все, що відбувалося. Отже, жорстокість вироку ймовірно обумовлена особистістю постраждалого. Випадковою жертвою електрошокера став Олег Бесараб – молодший брат депутата обласної Ради Сумської області і людина впливова. Його старший брат навіть був заступником мера Сум,в даний час працює директором рибного господарства міста Суми. Отже, пара подряпин від падіння та «політична» свідомість в суді оцінена чи не найвищою мірою.

Обласний апеляційний суд Сумщини навіть не розглядав апеляцію, — каже дружина Алла . Ані серйозна хвороба сина засудженого (хлопчик щойно переніс дві операції на оці), ані безробіття дружини не стали пом’якшувальними обставинами для рішення слуг Феміди. Міцно захищаючи інтереси постраждалого брата політика, суд другої інстанції лишив вирок у силі.

электрошокерНаступна інстанція – касація. Адвокат Віктора Ілляшенко, що вже 23 роки практикує, подає скаргу до Вищого спеціалізованого суду. Утім, скаргу навіть не приймають. «Неправильно складена касаційна скарга» — була холодна відповідь судді Григор’євої. Утім, чисельні експерти, до яких звернулась родина, розвели руками: скарга складена за урахуванням усіх вимог законодавства. Засуджені упевнені: чиновники ігнорують скаргу через політичну замову.

Дружина Алла ллє сльози та звинувачує себе у тому, що трапилось. Мовляв, її страхи довели чоловіка до грат. Адже це вона просила купити засіб самозахисту, що став причиною прикрого випадку. Жінка безрезультатно оббиває пороги чиновників. Утім, усюди зустрічає холодну стіну ігнорування.

Віктор Ілляшенко, безумовно, може бути звинувачений — у дрібному хуліганстві, наприклад. Чи відповісти за те, що піддався паніці та покинув тіло потерпілого без свідомості, утік подалі від цього місця. Утім, звинувачення у навмисному, спланованому розбійному нападі, навряд чи мають під собою реальні підстави. Адже у справі відсутні навіть натяки на докази пограбування.

Родина подаватиме касаційну скаргу до суду останньої інстанції з вимогою переглянути матеріали справа знову. Правозахисна організація «Об’єднання Богдана Хмельницького» контролюватиме розгляд цієї справи. Правозахисники встановлюють народний контроль за роботою судів. Люди сподіваються: після революційних подій судді нарешті мають зрозуміти: закон не обирає жертви, він має бути один для всіх.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: