Главная / Головні новини / 19 вересня відбулось чергове судове засідання по справі Василя Барчишена

19 вересня відбулось чергове судове засідання по справі Василя Барчишена

  В провадженні Вінницького міського суду під головуванням судді Чезганової А.М. перебуває кримінальнепровадження № 128/535/14-к по обвинуваченню  Барчишена Василя Володимировича, Кочкіна Павла Леонідовича, ПетренкаЄвгена Ігоровича за ст. 187 ч. 2 КК України.

У зв’язку з тим, що Барчишен Василь є членом Всеукраїнської громадської організації «Об’єднання Богдана Хмельницького» було вирішено в черговий раз направити правозахисну групу для фіксації та виявлення порушень судового процесу.

Звертаємо Вашу увагу на те, що правозахисною групою раніше було зафіксовано ряд порушень чинного законодавства, а саме:

1. Суд, утримуюючи Барчишена В.І. під вартою без аргументованих і підтверджених підстав, порушує вимоги ст. ст. 177, 178, 194, 196 КПК України, ст. 5 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, практики Європейського суду.

2. Систематичне та технічне перешкоджання адвокату у здійсненні своїх обов’язків захисника шляхом відмови у винесенні ухвал про зміну запобіжного заходу, аргументуючи це тим, що Барчишин В.І. може перешкоджати встановленню всіх обставин кримінального правопорушення з метою уникнення відповідальності. Також з метою захисту прав та інтересів потерпілих, які гарантуються Конституцією України та КПК України суд не може проігнорувати думку потерпілих, що  в разі зміни запобіжного заходу обвинуваченому Барчишену В.В., потерпілі будуть боятись за безпеку свого життя та своїх близьких. А надані адвокатом документи характеризуючи Барчишена В.В. не є суттєвими для прийняття рішення.

3. Також слід зауважити, що крім іншого суд грубо порушив Конституційні права підсудних, зокрема ст. 62 що ніхто не зобов’язаний доводити свою невинуватість у вчинені злочину, Обвинувачення не може ґрунтуватись на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Засідання 19 вересня 2014 року не було виключенням. Судовий процес розпочався із запізненням, Головуючий суддя повідомила присутнім про те, що не може продовжувати судове засідання у зв’язку з тим, що не з’явився адвокат обвинуваченого, який є громадянином Російської Федерації. Норми КПК визначають, що участь захисника у провадженні є обов’язковою в тому разі, якщо особі надано перекладача або вона має певні вади і не розуміє мови судочинства. Слід зазначити, що суд має переконатися в отриманні учасниками кримінального процесу судового виклику та повідомлення, які  не прибули в судове засідання, судового виклику та повідомлення, а тому судовий розпорядник має переконатися в наявності підтвердження отримання особою повістки про виклик, а належним підтвердженням цієї дії відповідно до ч.3 ст. 111, ст. 136 КПК є розпис особи про отримання повістки або будь-які інші дані, які підтверджують цей факт.

Головуючою суддею  Чезгановою А.М. було заявлено про те, що саме цей адвокат не з’явився з певних причин, але ніяких підтверджень судом надано не було.

На сьогоднішній день судом було заплановано провести допит потерпілих, проте з вищевказаних причин дана дія  суду буде відбуватися 03 жовтня 2014 року.

Ми на варті порядку і здійснюємо контроль за діяльністю суддів, приєднуйтесь до здійснення громадського контролю у Вінницькому міському суді!

Предыдущий В Київському апеляційному адміністративному суді перемогла законність

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: