Хабарники! Геть з кабінетів!

0 278

Більше року правозахисна організація «Об`єднання Богдана Хмельницького» проводить моніторинг  діяльності перевізників, а задля всебічного вивчення ситуації організація започаткувала гарячу лінію щодо вивчення думки пасажирів про роботу автобусів на маршрутах Києва та Київської області.  Активісти об’єднання спілкувались  з пасажирами на вулицях Київщини та пропонували  надати свою оцінку роботи маршруток .

За результатами моніторингу найбільше нарікань пасажирів  викликала робота маршруток  Київській області, за яку відповідає управління інфраструктури та туризму Київської обласної державної адміністрації. Сотні скарг від пасажирівщодо діяльності чиновників у сфері транспортних перевезень Київщини  залишались без відповіді. Прийшов час змін!

На знак підтримки загальнодержавного курсу на люстрацію, проголошеного Головою парламенту України , в.о. Президента України Олександром Турчиновим та Прем’єр-міністром України Арсенієм  Яценюком, правозахисна організація «Об`єднання Богдана Хмельницького» вирішила поставити  ультиматум корумпованим чиновникам Київської обласної адміністрації!

27 лютого представники громадської організації на чолі з Богданом Хмельницьким зашли до кабінетів заступника губернатора Володимира Максименка та заступника керівника транспортного відділу В’ячеслава Пальчука. Громада вимагала чиновників скласти повноваження та негайно написати заяви про звільнення.

 Заступник губернатора вже потрапляв у поле зору правозахисної організації, коли, завдяки його корупційним зусиллям, невідомий перевізник з Одеси виграв конкурс на перевезення в Київській області. Саме тоді журналісти «Об’єднання Богдана Хмельницького» провели розслідування, в результаті якого з’ясували , що Максименко … просто підробив результати конкурсу. Після того, як на акцію протесту вийшли перевізники з усієї області, обласна адміністрація була змушена звільнити всіх, хто був причетний до проведення конкурсу…крім глави конкурсного комітету Максименко! Втримавшийся у своєму кріслі чиновник-корупціонер не зміг нічого виразного сказати людям про те, чому він так і не був покараний, а 4 кримінальні справи, відкритих проти нього після проведення конкурсу, були спущеними на гальмах.

 Але в кабінетах підросла гідна зміна — молодий та ранній заступник начальника управління інфраструктури та туризму Київської обласної державної адміністрації В’ячеслав Пальчук.  Син керівника фракції «Регіони Крима» в кримському парламенті Валерія Пальчука (http://www.rada.crimea.ua/deputy/236). Пальчук-старший контролює регіональний розвиток, будівництво та приватизацію в Криму та, за деякими неперевіреними даними, товаришує з Тигипко, Могільовим та Присяжнюком.  Пальчук-молодший стрімко робить кар’єру та, вочевидь, нарощує статки. Він поки не намагається поставити на коліна всіх перевізників області, як це пробував зробити його старший товариш і наставник Максименко. Як стало відомо ОБХ з власних джерел, поки він просто продає одні й ті ж маршрути різним перевізникам, вимагаючи з кожного з них досить круглу суму.

 Задля захисту прав громадськості,  журналісти «Об`єднання Богдана Хмельницького» почали журналістське розслідування щодо  схеми рейдерських захоплень маршрутів транспортних перевезень за участю керівників обласних управлінь.

 Під час збору інформації журналісти отримали унікальний  відеоматеріал, на якому чітко видно, як заступник керівник управління транспорту вимагає хабар в особливо великих розмірах та навіть відстежили  зв’язки між  керівниками транспортних структур Київщини  та парламентарями АР Крим.  Згодом всі  наявні матеріали розслідування і відео буде опубліковано на сайті.

 На прохання громадськості,  задля встановлення справедливості та захисту прав пасажирів і перевізників,  правозахисна організація «Об`єднання Богдана Хмельницького»  готує Звернення  до новопризначеного голови Київської обласної адміністрації Володимира Шандри та новообраного голови Київської обласної ради Миколи Бабенко з проханням відповідно відреагувати на ситуацію, що склалась на Київщині у сфері маршрутних перевезень.

 Геть  чиновників-корупціонерів від влади!  Україна  змінилась!