«Звільнити негайно в залі суду» наша чергова перемога!!!

29 квітня 2014 року у Апеляційному суді Вінницької області було призначене судове засідання по обвинуваченню Кравченко Вікторії Євгенівни. Дана справа потрапила до апеляційного суду у зв’язку з тим,  що Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ встановив порушення судового провадження на суді першої та другої інстанції. Сторона захисту прагне перекваліфікаціі статті.

На підставі заяви Кравченко В.Є., як члена Всеукраїнської Громадської Організації «Об’єднання Богдана Хмельницького», було вирішено направити правозахисну групу для виявлення та фіксації порушень судового провадження. Справу розглядає колегія суддів. Головуючим суддею у даній справі виступає суддя Пікановський Б.В.

Правозахисниками були зафіксовані незначні порушення судового процесу. На попередньому засіданні після того як колегія суддів вийшла з нарадчої кімнати, з’ясувалось, що суд засумнівався в об’єктивності дослідження доказів як в досудовому, так і в судовому провадженні. Суд вирішив дослідити певні докази в ході судового слідства, для встановлення об’єктивної істини по справі. На засіданні колегією було повторно досліджено деякі матеріали справи, були відібрані пояснення обвинуваченої, зясована позиція захисту та обвинувачення. За відсутністю фактів вчинення злочину передбаченого ст 115 КК України, Суд в нарадчій кімнаті виніс наступний вирок: змінити кваліфікацію із ст. 115 на ст. 118 КК України, тобто умисне вбивство перекваліфікував на необхідну оборону. Колегія повно, об’єктивно та неупереджено дослідила всі матеріали справи і винесла справедливий вирок: ЗВІЛЬНИТИ НЕГАЙНО В ЗАЛІ СУДУ.