ВРП погодить кількість суддів у Вищому суді з питань інтелектуальної власності

0
281

30 вересня відбудеться засідання Вищої ради правосуддя. На порядку денному — одне питання: «Про погодження визначеної Державною судовою адміністрацією України кількості суддів Вищого суду з питань інтелектуальної власності».

Нагадаємо, відповідно до «Прикінцевих та перехідних положень» закону «Про судоустрій і статус суддів» Вищий суд з питань інтелектуальної власності «утворюється та проведення конкурсу на посади суддів у цьому суді має бути оголошено протягом дванадцяти місяців з дня набрання чинності цим законом», тобто до 30 вересня 2017-го.

Як повідомив на одній з останніх зустрічей з журналістами голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Козьяков, Президент має видати указ про створення цього суду, а потім комісія оголосить конкурс.

Так, суддею Вищого суду з питань інтелектуальної власності може бути особа, яка відповідає вимогам до кандидатів на посаду судді, за результатами кваліфікаційного оцінювання підтвердила здатність здійснювати правосуддя у Вищому суді з питань інтелектуальної власності, а також відповідає одній із таких вимог:

1) має стаж роботи на посаді судді не менше трьох років;

2) має досвід професійної діяльності представника у справах інтелектуальної власності (патентного повіреного) щонайменше п’ять років;

3) має досвід професійної діяльності адвоката щодо здійснення представництва в суді у справах щодо захисту прав інтелектуальної власності щонайменше п’ять років;

4) має сукупний стаж (досвід) роботи (професійної діяльності) відповідно до вимог, визначених пунктами 1-3 цієї частини, щонайменше п’ять років.