ВККС шукає приміщення для 5 тис. кандидатів у судді

0
139

До кінця цього тижня ВККС планує завершити процедуру допуску до участі в доборі кандидатів на суддівські посади. А відбірковий іспит для кандидатів у судді запланований на 30 жовтня.

Про це розповіли голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Козьяков, секретар кваліфікаційної палати ВККС Станіслав Щотка та ректор Національної школи суддів Микола Оніщук під час зустрічі з журналістами.

Станом на 22.09 розглянуто заяви 1517 претендентів (усього 5336 осіб звернулося до комісії), щодо 1478 осіб прийнято рішення про допуск, щодо 33 — про відмову.

Зважаючи на таку тенденцію, за словами С.Козьякова, приблизно 5000 кандидатів будуть допущені до відбіркового іспиту. «Хоча спочатку ми думали, що трохи більша кількість претендентів не буде допущена», — зазначив очільник ВККС.

Тепер комісії потрібно знайти приміщення, яке б уміщало таку кількість осіб. Бо всі кандидати повинні складати відбірковий іспит одночасно.

До речі, за слова С.Щотки, в один день відбудеться анонімне тестування з метою перевірки рівня загальних теоретичних знань кандидата на посаду судді у сфері права (100 запитань) та тест на володіння ним державною мовою (40). Претенденти, які наберуть таку  кількість балів, яка буде нижчою за 75% максимально можливого балу відповідного відбіркового іспиту, не продовжуватимуть участь у доборі.

Комісія пообіцяла оприлюднити на сайті запитання для анонімного тестування з метою перевірки рівня загальних теоретичних знань кандидата на посаду судді у сфері права. Їх кількість поки що невідома. За словами С.Щотки, НШС підготувала 1765 запитань, а до них ВККС додасть ще й ті питання, які є в тестовій базі комісії.

Що стосується тесту на володіння держмовою, то запитання на сайті розміщуватися не будуть. Утім, комісія пообіцяла надати деякі роз’яснення кандидатам з приводу того, на які питання з української мови їм доведеться відповідати.