Відкрито дисциплінарні справи щодо 5 суддів Майдану

0
62

Вища рада юстиції, розглянувши матеріали, передані Тимчасовою спеціальною комісією з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, вирішила відкрити справи щодо 5 суддів. Підстава — рішення суддів стосовно учасників масових акцій протестів.

Як повідомили у ВРЮ, 9 червня було вирішено відкрити дисциплінарні справи стосовно суддів:

— Святошинського районного суду міста Києва — Борденюка Володимира Васильовича;

— Голосіївського районного суду міста Києва — Шевченко Тетяни Миколаївни;

— Шевченківського районного суду міста Києва — Волокітіної Наталії Борисівни;

— Оболонського районного суду міста Києва — Луценка Олександра Миколайовича;

— Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя — Воробйова Андрія Володимировича.

Підставою для відкриття дисциплінарних справ, відзначили у ВРЮ, є безпідставне обрання вказаними суддями стосовно учасників масових акцій протестів у період з листопада 2013 року до квітня 2014 року запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою, позбавлення права керування транспортними засобами, призначення виправних робіт тощо.

Порушень не виявлено

На тому ж засіданні ВРЮ вирішила відмовити у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Ковельського міськрайонного суду Волинської області Агеєвої Єлизавети Олександрівни.

Як пояснюють у ВРЮ, 13 лютого 2014 року суддя Є.Агеєва дійсно постановила визнати громадянина З. винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 статті 1851 КУпАП, та застосувати щодо нього адміністративне стягнення у вигляді попередження. Однак перевіркою не встановлено в діях судді ознак порушення присяги або іншого дисциплінарного проступку.

Так, як зауважив член ВРЮ В.Беляневич: «Відповідно до статті 3 Закону «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» суддя суду загальної юрисдикції підлягає перевірці у разі прийняття ним одноособово або у колегії суддів рішень, зазначених у частині першій цієї статті. Лише факт, що суддя приймав рішення, перелічені у частині першій статті 3 Закону «Про відновлення довіри до судової влади в Україні», не є підставою для притягнення його до відповідальності, якщо в діях судді відсутні ознаки порушення присяги або іншого дисциплінарного проступку, передбаченого частиною першою статті 83 Закону «Про судоустрій і статус суддів» (в редакції, що діяла на момент ухвалення судового рішення)».

Також Вища рада юстиції відмовила у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Харківського окружного адміністративного суду Бідонька Анатолія Васильовича.

Суддя А.Бідонько 14 березня 2014 року ухвалив постанову, якою обмежив право на збори громадян міста Харкова шляхом заборони проведення безстрокової мирної масової акції протесту. Член ВРЮ А.Мірошниченко провів перевірку та дійшов висновку, що зазначене обмеження проведення мирних акцій є законним і достатньо мотивованим.

Направити за належністю

Вища рада юстиції направила до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України матеріали стосовно судді Олександрівського районного суду Кіровоградської області Безуматова Михайла Вікторовича.

Як встановлено перевіркою, проведеною членом ВРЮ, суддя М.Безуматов одноособово прийняв постанову про накладення адміністративного стягнення на громадянина Г. на підставі статті 185 КУпАП за злісну непокору законній вимозі працівника міліції 25 січня 2014 року. Зазначений громадянин не був учасником масових акцій протесту і до нього не застосовувався Закон «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України» від 21 лютого 2014 року № 743-VII.

Таким чином, судове рішення, прийняте суддею М.Безуматовим, не входить до предмета спеціальної перевірки суддів судів загальної юрисдикції.

Водночас ВРЮ вирішила залишити без розгляду заяву прокурора Запорізької області О.Шацького стосовно судді апеляційного суду Запорізької області Бойкова Юрія Вікторовича у зв’язку зі смертю судді.