В ГПУ наполягають на закритті декларацій прокурорів

0
41

Заступник Генпрокурора — головний військовий прокурор Анатолій Матіос виступає за закриття декларацій осіб, які є «важливими для тих чи інших процесів безпеки країни». Він запевнив, що це буде перейманням європейського досвіду.

Як повідомляє УНІАН, про це А. Матіос заявив сьогодні на засіданні комітету ВР з питань запобігання та протидії корупції.

А. Матіос зазначив, що на тимчасово окупованих територіях проти певних українських силовиків відкрито так звані «кримінальні справи». «А отже, є небезпека за їхнє життя», — наголосив він.

Продовжуючи тему, А.Матіос запевнив: «Ми не проти загального декларування, але ми за можливість технічного закриття відносно окремих осіб, які є важливими для тих чи інших процесів безпеки або здійснення правових функцій».

Головний військовий прокурор наголосив, що, зокрема, у військовій прокуратурі працює 800 військових прокурорів, з яких 72 беруть участь у важливих справах. А отже, дані стосовно таких осіб мають бути закриті так само, як це робиться у переважній більшості європейських країн.

За словами головного військового прокурора, зараз пропозицій щодо підготовки відповідного  законопроекту немає, але є лише пропозиції від різних правоохоронних структур, які слід вивчити та на базі цього підготувати відповідний законопроект.

Нагадаємо, напередодні ОАСК відкрив провадження у справі за позовом до заступника Генпрокурора Анатолія Матіоса та до НАЗК. Позивач просить повернути електронні декларації посадових осіб військової прокуратури до Єдиного державного реєстру декларацій.