Справа Богдана Хмельницького

Докази провини Богдана Хмельницького слідчі шукали чотири роки і два місяці. Поки справу розслідували відбулося триста судів, змінилося понад тридцять суддів і десятки камер.

Богдан Хмельницький спростовувати свою причетність до злочину, який йому інкримінували, а саме викрадення авто — почав з першого дня арешту.

Під час скоєння злочину він перебував у спортивній залі «Схід» і це підтвердило чимало свідків. Але алібі ніяк не вплинуло на суд, більш того, версію слідчих похитнув сам власник нібито викраденого авто. Чоловік забрав свою заяву із міліції і вимагав звільнення, на його переконання, невинної людини.

Незважаючи на всі заходи сторони обвинувачення, розгляд справи добігав кінця і всім учасникам процесу ставало зрозумілим, що обвинувальний вирок по справі неможливий за будь-яких умов. По справі були оголошені дебати. Першим суддею, що довів слухання справи до стадії дебатів був Володимир Очківський. Коли ж у справі з’явилася перспектива виправдувального вироку для Богдана Хмельницького за поданням одразу шістьох прокурорів служителя Феміди зсунули.

Як тільки судді прийшли до висновку, що треба оголошувати вирок по справі, почались масові відводи.

Після того, як справа почала розвалюватися на очах, за виявленими у ході розслідування фактами зловживання з боку правоохоронців — прокуратура відкрила кримінальні справи. Одну — за підробку протоколів, іншу — за халатність, проявлену у справі. Також цікавим є факт, що у розпал справи правоохоронці пішли з міліції за власним бажанням.

Поки Богдан Хмельницький знаходився під вартою його неодноразово катували, за припинення побоїв вимагали двадцять п’ять тисяч доларів.

На останні шістнадцять судових засідань представники прокуратури взагалі не з’являлися. У зв’язку з цим було подано клопотання про закриття кримінальної справи. У той час у країні вже почалася «Революція гідності.»

Масово почали викриватися фальсифікації, як збоку прокуратури, тік і численних суддів. На останнє судове засідання представники обвинувачення все ж таки з’явилися, але на той час відчуваючи, що відповідальність за скоєне занадто близько — прокуратура відмовилась від підтримання власного обвинувачення у справі Богдана Хмельницького.