Правозахисні групи у суді

 Це унікальна і ексклюзивна практика «Об‘єднання Богдана Хмельницького»

Жодна із існуючих в Україні правозахисних організацій не використовує такий дієвий механізм боротьби із порушеннями прав підсудних, як громадський контроль під час судових засідань.

Законодавець надав громадянам можливість контролювати діяльність судді: принцип гласності і відкритості судового процесу гарантований Конституцією України. А «Об‘єднання Богдана Хмельницького» ефективно використовує це право. На замовлення членів організації ми створюємо правозахисні групи, які приймають участь в судових засіданнях в якості громадських спостерігачів. Всі порушення прав підсудних чи процесуальних норм правозахисники фіксують та подають скарги до контролюючих суди інстанцій.

В результаті:

1. Судді в присутності громадських спостерігачів менше порушують норми закону.

2. Усі порушення судом прав на захист фіксуються та можуть бути використані в разі оскарження вироку суду.

3. Присутність правозахисників змушують суддю більш сумлінно ознайомитись зматеріалами справи, а також впливає на об‘єктивність вироку суду.

Ми змушуємо суддів працювати за нормами закону та запобігаємо порушенню права на захист.

Підготовчі дії:

Член організації, який вважає, що його права можуть бути порушені або порушуються суддею, має скласти заяву (ЗРАЗОК).

В призначений час члени комісії приходять до залу судових засідань і спостерігають за процесом. Звертатися до членів комісії під час судового засідання є неприпустимим, тому що суддя може скористатися цим для видалення членів комісії із залу.

Після судового засідання члени комісії складають акт про виявлення факту незаконних дій і підписують його. Копія акту передається підсудному або його захиснику.

Результати діяльності правозахисних груп в судах, Ви можете прочитати за цим посиланням


З усіх питань роботи правозахисних груп, ви можете звертатися до співробітників «Об’єднання Богдана Хмельницького» за телефонами:

(093) 804 — 3333

(093) 804 — 5555