Правозахисні групи у Вінницькому суді: справа Василя Барчишена, якого без жодних підстав дев’ятий місяць тримають під вартою

0
437

DSC_001817 липня 2014 року у Вінницькому міському суді Вінницької області відбулось судове засідання по справі Василя Барчишена, який є членом ВГО «Об`єднання Богдана Хмельницького» та обвинувачується у вчинені злочину, передбаченого ч.2 ст.187  Кримінального кодексу України

Барчишин запросив до суду представників Правозахисної групи Об’єднання Богдана Хмельницького  для здійснення громадського контролю, запобігання та фіксації можливих правопорушень під час судового процесу.

Головуючою  по справі  була суддя А. Чезганова .

Судовий розгляд розпочався із запізненням майже на цілу годину, що є порушенням ст. 342 Кримінального процесуального кодексу України. Згідно положень ст. 342 КПК України головуючий призначений для розгляду час головуючий відкриває судове засідання і оголошує , яка справа буде розглядатися . Але,  всупереч призначеного часу  суддею Чезгановою,  судове засідання було відкрито на 50 хв. пізніше , що змусило учасників процесу та слухачів чекати.

На даному судовому засіданні адвокатом було заявлено клопотання про зміну запобіжного заходу тримання під вартою на інший не пов’язаний із позбавленням волі. Прокурори виступили проти даного клопотання, але не навели ЖОДНИХ фактів про підстави застосування до Василя Барчишена даного запобіжного заходу. Суд відмовив у задоволенні такого клопотання, аргументуючи таке рішення тим, що у справі немає жодного документального підтвердження про місце проживання обвинуваченого, його місце роботи, сімейний стан. Це викликало обурення , адже  ці документи подавались до суду.  За результатами,  суддя при наявності таких документів, пообіцяла змінити  міру запобіжного заходу. Наступне засідання відбудеться вже  завтра. Правозахисники плекають надію, що це були  не пусті обіцянки і  у Вінниці ще  залишились гуманні судді!

Василь Барчишен перебуває під вартою вже 9-й місяць. За весь цей час було заявлено вісім  самовідводів суддею і тільки нещодавно з’ясувалося, що справа непідсудна Вінницькому районному суді, тому її передали у Вінницький міський суд!

Правозахисники ВГО «Об`єднання Богдана Хмельницького» продовжать  здійснювати громадський контроль та слідкуватимуть за розвитком подій по справі Василя Барчишена.

Нагадаємо, ВГО “Об’єднання Богдана Хмельницького”— єдина з існуючих в Україні правозахисних організацій, яка застосовує найдієвіший механізм боротьби з порушеннями прав підсудних: громадський контроль під час судових засідань.

Для здійснення громадського контролю організація ефективно використовує законодавче право громадян — можливість контролювати діяльність суддів , згідно з принципом гласності та відкритості судового процесу гарантований Конституцією України. Правозахисні групи беруть участь у судових засіданнях в якості громадських спостерігачів , фіксують всі порушення прав підсудних або процесуальних норм та за результатами подають скарги до контролюючих суди інстанції .