Повернення депозитів

Скандали і судові спори між банками і вкладниками стають все більш поширеною практикою в останні роки. Фінансисти впроваджують «гнучкі» договори, що дозволяють їм змінювати розмір ставок і продовжувати депозити на тривалі терміни. А легковірні вкладники, не читаючи, підписують їх, не перевіряючи ніяких документів у банківських клерків. У кращому випадку громадяни позбавляються частини зароблених відсотків, в гіршому — всіх відсотків разом з вкладами.

Цього літа вкладники завалили банки судовими позовами. За найскромнішими оцінками, кількість позовів між ними зросло в 3,5-4 рази.

За різними оцінками, наприкінці травня строки виплати вкладів населення регулярно порушували порядку 25 українських банків, то вже наприкінці серпня — 42 (з 173 діючих у країні). Хтось це робив відкрито — заявляв людині, що йому доведеться чекати своїх грошей кілька тижнів або місяців, а хтось вдавався до хитрощів з лімітами. Тобто перекидав депозитні кошти після закінчення терміну вкладу на платіжну карту і не дозволяв з неї знімати більше 1-5 тисяч грн. на добу.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 1060 Цивільного кодексу за договором банківського вкладу незалежно від його виду банк зобов’язаний видати вклад або його частину на першу вимогу вкладника, крім вкладів, зроблених юридичними особами на інших умовах повернення, встановлених договором. Тобто на вимогу вкладника — фізичної особи (громадянина або іноземця) банк зобов’язаний негайно видати депозит незалежно від умов депозитного договору.

На жаль, банки іноді ігнорують цю вимогу закону і відмовляють у поверненні депозиту, повертають його не повністю, або повертають з виплатою відсотків у куди меншому розмірі, ніж того вимагає законодавство.

У зв’язку з вищеописаною ситуацією Всеукраїнське громадське об’єднання «ОБХ» створює ініціативну групу та відкриває гарячу лінію з допомоги постраждалим від махінацій банків, щодо повернення депозитів.

Телефон гарячої лінії: 067-11-27-222

Телефон громадської приймальні: 044-228-63-68