Половина суддів Хмельниччини залишилася без повноважень

0
262

Лише 79 із 136 суддів Хмельниччини мають право відправляти правосуддя. А один із судів взагалі залишився без служителів Феміди. Про ці та інші проблеми вітчизняної Феміди регіону розповів гостям із Канади голова Апеляційного суду Хмельницької області Анатолій Марцинкевич.

Він також наголосив на проблемах дисциплінарної відповідальності суддів та зловживання у питаннях притягнення законників до кримінальної відповідальності за винесення завідомо неправосудного рішення.

Як повідомили у прес-службі установи, учасники зустрічі обговорили також спільні риси та відмінності судових систем України та Канади. Так, голова Верховного суду провінції Британська Колумбія Роберт Бауман зауважив, що у Канаді апеляційний розгляд відбувається інакше: немає повторного перегляду справи, не заслуховують ні сторін, ні свідків. Головне завдання — перевірити, чи суддя першої інстанції не допустив помилки у застосуванні законодавства. Відтак апеляційний розгляд стає більш сфокусованим і значно коротшим.

Канадійська делегація також взяла участь у семінарі, присвяченому комунікаційній діяльності голови суду при виконанні представницьких функцій, що проходив у Кам’янці–Подільському. Під час заходу обговорювалися проблемні питання спілкування з представниками ЗМІ під час судових засідань, а також типові помилки при підготовці повідомлень для медіа та громадськості.