Cтолик спотикання

0

Столик (3)Чому спотикання? Та тому, що з-за того столика гуляки часто вилазять спотикаючись. А ще тому, що цей столик став «яблуком розбрату» для мешканців будинку №49 по вул. Покровській. А найголовніше, що об цей столик спіткнулася міська влада, здаючи тест на дотримання законності.

Ця історія почалася кілька років тому, коли група жителів 8-го під’їзду будинку №49 по вул. Покровській самовільно встановила біля 7-го під’їзду цього ж будинку столик з лавочками. З того часу за тим столиком удень і вночі регулярно влаштовуються гучні пиятики. А в будинку живуть і літні люди, і маленькі діти, яким уночі треба відпочивати. Та й здоровому чоловіку з міцними нервами важко витримати дикі вигуки, триповерхове матюччя та дурнувате гигикання. Мешканці, незадоволені таким, м’яко кажучи, неприємним сусідством, зверталися і в ЖЕК, і в міську раду, і в міліцію, і в прокуратуру, і в облдержадміністрацію… Доходило навіть до фізичного протистояння. ЖЕК намагався демонтувати злощасний столик, іноді йому це навіть вдавалося. Проте свавільники безкарно ставили його знову. Пияки не тільки галасують, а й розводять страшенну антисанітарію. І все це в центрі міста, навпроти універмагу. Гулянки влаштовуються за 10 м від дитячого майданчика, і малюки та їхні мами часто змушені миритися з сусідством п’яних компаній. Правда, заради справедливості слід зазначити, що такі оргії відбуваються не щодня. В дощ, негоду та холодну пору року жителям будинку можна відпочити й насолодитися тишею. Остання гучна пиятика в 2012 році відбулася 19 жовтня.

Дехто може запитати: а де ж двірник ЖЕК, чому він не слідкує за порядком? Двірник там є. Офіціанта  немає. Двірник прибере після пияків, а через якийсь час там гуляє і смітить інша компанія.

Пияків підтримує їхній друг, депутат міської ради Олександр Якименко. Він теж проживає в цьому будинку, правда, трохи далі. Іншими словами, столик стоїть не під його вікнами. В депутати він пройшов від партії «Сильна Україна». Мабуть, почати будівництво сильної України Олександр Іванович вирішив із самовільного встановлення малої архітектурної форми (МАФу). До речі, депутатом він став згідно з українськими законами, повноваження свої повинен виконувати теж згідно з законодавством. Проте, коли справа стосується столика спотикання, то про закони України чомусь забувається. Тут, мабуть, діють інші правила та «понятія». Бо коли О.Якименко чує, що через переживання та відсутність повноцінного відпочинку, пов’язані з пиятиками за столиком, у двох мешканців будинку вже сталися інсульти, він твердо відповідає: «Столик тут стояв і стояти буде».

Солідаризуючись із депутатом, який надіслав офіційного листа з проханням не вживати заходів щодо демонтажу столика, змінив риторику    й начальник ЖЕК Микола Долгоносов. Якщо раніше він визнавав порушення громадського порядку (про це є його власноручне письмове свідчення), то нині пише, що цей столик встановлений «для відпочинку пенсіонерів, людей похилого віку, матерів з дітьми, молоді». Шкода, що Микола Кіндратович не проживає в цьому будинку й не чує, як ночами верещать «пенсіонери та люди похилого віку», як кричать басом «матері з дітьми». До слова, дякуючи тому ж ЖЕКу, на прибудинковій території, і на дитячому майданчику, і біля під’їздів, достатньо лавок для відпочинку. А столик з двома лавками поставлений і використовується переважно для пиятик і порушення громадського порядку.

Другий депутат, який підтримує незаконні дії мешканців свого округу ― колишній начальник міліції Володимир Шаповалов, представник партії «Сила і Честь». У міській раді він очолює постійну депутатську комісію з питань законності та правопорядку, охорони прав і законних інтересів громадян, а на окрузі не тільки підтримує мешканців-порушників, а й власноручно фарбує та ремонтує столик, як це було в кінці липня 2012 року перед приїздом голови Соцпартії Олександра Мороза. Головний соціаліст країни після виступу 2 серпня приніс своїм переяславським помічникам пакуночок з випивкою та закускою. Теж, мабуть, вирішив будувати справедливу Україну й одночасно підтримувати незаконні МАФи. Тож місцеві «морозівці» гарно посиділи за столиком спотикання, а тамадою в них був депутат Шаповалов.

СтоликМіська виконавча влада на словах підтримує законність. На прес-конференції 5 липня 2012 року з цього приводу міський голова Олександр Шкіра заявив: «Я давав вказівку і той столик прибрали. Але мешканці самочинно знову його поставили. У нас люди люблять конфліктувати й не дивляться на законодавство. То гараж самовільно поставлять і роби з ним що хочеш, то ось такі об’єкти… Дуже багато таких побутових питань. Я б дійсно хотів, щоб вони вирішувалися в законодавчому полі і служби працювали відповідно до законодавства». Проте одного бажання міського голови, як бачимо, замало. Або права рука не відає, що робить ліва. Адже його заступник Володимир Бурдонос в одному листі пропонує «провести зустрічний діалог з мешканцями будинку на предмет врегулювання конфлікту» (про що говорити законослухняним мешканцям з порушниками?!). У другому листі він визнає, що «в даному випадку встановлення МАФ проводилось самовільно, без відповідного дозволу». Однак робить несподіваний висновок: «…дане питання потребує додаткового вивчення (кілька років для вивчення виявилося замало ― О.М.) …під зверненням проти такого розміщення МАФ підписалась незначна кількість мешканців будинку» (оригінальний юридичний термін! ― О.М.), тому «відповідними підрозділами міської ради заплановано провести зустріч з мешканцями будинку із залученням представників ЖЕК з метою вивчення даної ситуації та думки інших мешканців будинку». Лист був датований 10 вересня 2012 року. Після того ― тиша. Вивчають…

З відповіді Бурдоноса випливає, що законодавчі норми можна змінювати в залежності від думки мешканців будинку. Якщо вони не проти, що ж, хай столик, хоч і незаконний, функціонує. Проте мешканцям інших під’їздів він дійсно не заважає, адже крики гуляк їм не чути або чути менше. Протестують лише жителі VII під’їзду, та й то все менше. Люди не вірять, що міська влада здатна дотримуватися законності і все неохочіше ставлять свої підписи під колективними зверненнями протесту. Воліють підтримувати протестантів тихо, так би мовити, в душі.

Не здивуюся, коли побачу, що скоро біля столика, в центрі міста, «пенсіонери та молоді мами» поставлять невеличкий туалет на два очка. Щоб було куди сходити після солідних доз пива чи чогось міцнішого. Дійсно, не бігати ж кожного разу за будинок чи в під’їзди! Судячи з нинішнього потурання гулякам, навряд чи міська рада з ЖЕКом будуть проти. А всілякі там закони, архітектурні норми та санітарія ― це ніщо в порівнянні з бажаннями гуляк.

Олександр МАТВІЄНКО