Спільна акція з працівниками підприємства «Арго»

акция в селе Атаки«Об’єднання Богдана Хмельницького» провело спільну акцію з працівниками підприємства ТзОВ ВКТ «Арго» м. Хотин.

Втомлені чекати свої гроші, люди перекрили рух транспорту на автошляху державного значення Чернівці-Хмелницький на мості через річку Днестер у селі Атаки Хотинського району, який сполучає Чернівецьку та Хмельницьку області.

По  обидва боки мосту утворився велетенський затор із автомбілів. У такій спосіб працівники «Арго» намагалися звернути увагу влади та громадськості на бездіяльність судових та правоохоронних органів стосовно невиплати заробітної плати працівникам підприємства ТзОВ ВКТ «Арго», а також на сприяння місцевої влади протиправним діям колишнього керівництва заводу.

Проблема із заборгованістю зарплатні працівникам ТзОВ ВКТ «Арго» постала вже давно. Однак досі навіть не простежуються шляхи до її розв’язання. Протягом майже цілого року працівники підприємства намагаються домогтися виплати належної їм зарплатні. Ця проблема неодноразово порушувалася у місцевих засобах масової інформації та навіть була винесена на розгляд сесії Чернівецької обласної ради Головою постійної комісії ради з питань праці та соціального захисту населення свободівцем Віталієм Мельничуком.

 Читайте також: Братья Гончары ответят по закону

Однак, як кажуть, віз і досі там. Працівники не отримують зарплатні, керівництво підприємства не несе відповідальності, влада вичікує… Трудовий колектив неодноразово звертався до органів виконавчої влади, але, як повідомляють працівники ТзОВ ВКТ «Арго», наразі державна виконавча служба, незважаючи на постанову суду щодо погашення заборгованості із зарплатні, очікує процедуру банкрутства підприємства.

акция в селе АтакиДоведені до відчаю працівники ТзОВ ВКТ «Арго» повторно звернулися до депутата обласної ради Віталія Мельничука з проханням допомогти у цій ситуації. За їх словами, з моменту розгляду питання щодо заборгованості ТзОВ ВКТ «Арго» на сесії обласної ради, ситуація ще більше ускладнилася: кримінальні справи проти генерального директора А.Гончара то порушуються то закриваються з невідомих причин; грошові надходження від реалізації в жовтні цього року продукції зі складів ТзОВ ВКТ «Арго», які мали би бути спрямовані на виплату заборгованості по зарплатні чи на виконання рішень суду, були використані на виплату поточної зарплати деяким працюючим спеціалістам «Арго» (керівництву та бухгалтерії), на поточні потреби (утримання офісу, паливо для автомобілів).

Крім того, стало відомо, що кошти, які першочергово мають бути спрямовані на погашення зарплатні відповідно до законодавства України, генеральний директор підприємства спрямував до Пенсійного фонду на погашення заборгованості по сплаті податків для уникнення судових розглядів з боку Пенсійного фонду.

Наразі зневірений трудовий колектив ТзОВ ВКТ «Арго» не бачить іншого способу захищати свої права, аніж вдатися до радикальних заходів.

Станом на 13.00 год. ранку голова Чернівецької ОДА Папієв вмовив 60 працівників заводу розблокувати рух транспорту на мості і впритул занятися вирішенням їхніх проблем — звести конфлікуючі сторони та представників банку, у якого під заставою знаходиться майно підприємства.

Нагадаємо, що завдяки попередньої акції «Об’єднання Богдана Хмельницького» близько Генеральної прокуратури, прокуратурою області 10.10.2012 року було внесено касаційну скаргу до Вищого спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ для скасування постанови про закритя кримінальну справу по обвинуваченню директора ТзОВ ВКТ «Арго» щодо невиплати заробітної плати працівникам підприємства. 19.10.2012 року дана кримінальна справа витребувана із Хотинського районного суду для перегляду її в касаційному порядку.

Також слідчим відділом УМВС України в Чернівецької області проводиться досудове розслідування по іншій кримінальній справі відносно директора ТзОВ ВКТ «Арго» за ст.175 ч.2 КК України щодо невиплати заробітної плати працівникам підприємства.

Крім того, слідчими органами накладено арешт на майно обвинуваченого в рахунок погашення заборгованості.

За матеріалами: www.bukinfo.com.ua